Sterowniki do kominków w ofercie sklepu sterownikitech.pl

zelt

Nie tylko centralnym ogrzewaniem oraz ogrzewaniem podłogowym można dziś sterować w sposób automatyczny. Istnieje wiele regulatorów do obsługi kominków i zintegrowanych z nimi instalacji grzewczych. Takie sterowniki z pewnością pozwolą na bardziej efektywne spalanie drewna. Przyniosą również sporo oszczędności.

Regulator do kominka Wojtuś Titanium RT-03B
Jeśli posiadamy kominek z płaszczem wodnym, który służy, jako główne źródło ogrzewania całego pomieszczenia możemy w prosty sposób sterować pracą urządzeń, które wchodzą w skład instalacji. Wystarczy sterownik Wojtuś Titanium. Umożliwia on dokonanie pomiarów temperatury w płaszczu wodnym i odpowiednie sterowanie silnikiem pompy obiegowej i zaworem elektromagnetycznym. Urządzenie posiada dwa systemy zabezpieczające instalację. System zapobiegający przegrzaniu uaktywnia się przy temperaturze powyżej 95 stopni. Z kolei system zapobiegający zamarzaniu zaczyna pracować, gdy temperatura spada poniżej 4 stopni.

Regulator RT-08G Tatarek Titanium w zestawie z przepustnicą powietrza 120
Regulator ten to kolejne narzędzie przeznaczone do kominków z płaszczem wodnym, posiadających przepustnicę regulującą cały proces spalania, które pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości grzewczych tego rodzaju kominka. Sterowanie obiegiem grzewczym odbywa się za pomocą graficznego wyświetlacza. Podstawowym zadaniem regulatora jest odpowiednie wyregulowanie temperatury w płaszczu wodnym kominka, tak, aby odpowiadała parametrom zadanym przez użytkownika.

Sterownik do kominka Euroster 11K
Ten sterownik również sprawdzi się w przypadku kominków z płaszczem wodnym. Umożliwia elektryczne sterowanie przepustnicą powietrza. Może współpracować z regulatorem pokojowym i dwoma czujnikami temperatury. Sterownik może pracować w jednym z trzech trybów: zasilanie układu centralnego ogrzewania przez wymiennik płytowy, zasilanie układów centralnego ogrzewania przez bufor ciepła oraz ładowanie zasobnika ciepłej wody użytkowej i zasilanie obwodów centralnego ogrzewania przez wymiennik płytowy. Proces spalania jest regulowany poprzez odpowiednie sterowanie przepustnicą. Sterownik wykorzystuje w tym celu pomiary temperatur oraz informacje z regulatora pokojowego. Dzięki systemowi Anty-Stop nie dochodzi do zatarcia nieużywanych pomp.

Sterownik do kominka ST-390 zPID Fi 100
Sterownik obsługuje pompę centralnego ogrzewania oraz pompę dodatkową np. ciepłej wody użytkowej lub podłogową. Dodatkowo steruje pracą przepustnicy. Urządzenie wykorzystuje oprogramowanie zPID. Posiada czujnik spalin, alarmujący, gdy ich stężenie jest zbyt wysokie. Wyposażone jest również w czujnik temperatury oraz przepustnicę Fi 100.

Regulator zaworu mieszającego firmy Tatarek RT-12
W płynny sposób steruje pracą siłownika zaworu mieszającego, aby uzyskać zadaną przez użytkownika temperaturę. Chroni odbiorniki ciepła podłączone za zaworem przed przegrzaniem. Wyróżnia go zwarta konstrukcja i niewielkie rozmiary. Dzięki temu urządzenie można zamontować w dowolnym pomieszczeniu bez obaw o naruszenie jego walorów estetycznych. Ogromną zaletą sterownika jest bardzo prosta obsługa. Z łatwością skonfigurujemy go z dodatkowymi urządzeniami peryferyjnymi takimi, jak termostat pokojowy. Zdecydowanie podnosi komfort korzystania z kominka dzięki swoim walorom użytkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak zadbać o właściwą integrację systemów automatyki budynkowej?

Inteligentne budynki to o wiele więcej, niż tylko system bezpieczeństwa, który chroni nasz dom przed intruzami i różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Automatyka budynkowa obejmuje dziś szereg rozmaitych systemów, które nie tylko ułatwiają zarządzanie domem, ale również prowadzą do sporych oszczędności. W powstających obiektach mieszkalnych inwestorzy bardzo chętnie rozszerzają systemy. Chcą jednak, […]