Jak zarządzać ogrzewaniem przez Internet?

zelt

Możliwość automatycznego sterowania urządzeniami oraz instalacjami posiadanymi w domu bardzo ułatwia nasze życie. Jeszcze większy komfort dają rozwiązania do zarządzania systemami automatyki budynkowej przez Internet. Jest ich obecnie bardzo dużo. Użytkownicy również coraz bardziej przekonują się do sterowania ogrzewaniem, oświetleniem czy innymi instalacjami za pośrednictwem laptopa, tabletu czy telefonu komórkowego. Na wprost oczekiwaniom klientów wychodzi firma Sterowniki Tech, która posiada w swojej ofercie narzędzia umożliwiające zarządzanie systemem grzewczym przez Internet. Firma proponuje dwa, specjalne moduły internetowe, które dają nam pełną kontrolę nad urządzeniami grzewczymi. Możemy to robić na odległość, szybko i bardzo łatwo.

Moduły internetowe firmy Tech Sterowniki
Wygoda i oszczędność. Te dwa cele przyświecają producentom urządzeń do zdalnego sterowania ogrzewaniem. Firma Tech Sterowniki posiada w ofercie dwa moduły internetowe: ST-505, który ułatwia sterowanie centralnym ogrzewaniem i ST-507, który pozwala na zarządzanie temperaturą aż ośmiu stref grzewczych. Wszystko odbywa się za pomocą aplikacji emodul.pl oraz emodul.eu. Oba rozwiązania przynoszą użytkownikom szereg korzyści. Wymieńmy kilka na przykładzie modułu ST-505.

Co nam daje moduł internetowy ST-505?
Moduł ST-505 umożliwia automatyczne sterowanie kotłem oraz obsługę pozostałych instalacji i urządzeń grzewczych przez Internet. Pierwszym krokiem jest zawsze zarejestrowanie modułu w aplikacji emodul.pl. To proste, szybkie, niemal intuicyjne zadanie. W aplikacji emodul.pl należy utworzyć nowe okno i wprowadzić specjalny kod rejestracji wygenerowany w module ST-505. Możemy to zrobić w zakładce „Ustawienia”. Producent zaleca, aby używać do tego celu przeglądarki Mozilla Firefox albo Google Chrome.
Gdy moduł jest już zarejestrowany, uzyskujemy dostęp do podglądu urządzeń w instalacji oraz wszystkich istotnych parametrów ich pracy. Przez Internet możemy sterować zarówno piecem centralnego ogrzewania, jak i piecem gazowym. Co istotne, jedno konto wystarczy, aby obsłużyć kilka modułów ST-505. Mogą one współpracować nie tylko z nowymi, ale i starszymi wersjami sterowników.

Jakie korzyści przynosi zarządzanie ogrzewaniem przez Internet?
Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, ze zarządzanie ogrzewaniem staje się znacznie prostsze oraz wygodniejsze. Dedykowane moduły umożliwiają sterowanie zarówno tradycyjnymi grzejnikami, jak i ogrzewaniem podłogowym, które staje się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów i mieszkań. Takie rozwiązania to nie tylko ogromny komfort, ale i spore oszczędności. Moduły internetowe do sterowania ogrzewaniem przynoszą oszczędności trojakiego rodzaju. Po pierwsze oszczędzamy pieniądze. Kontrola ogrzewania oznacza kontrolę kosztów. Marnujemy zdecydowanie mniej energii i lepiej wykorzystujemy istniejące zasoby. Każdy właściciel domu wie, jak bardzo koszty ogrzewania potrafią nadszarpnąć domowy budżet. Dlatego warto zrobić wszystko, aby je obniżyć. Moduły internetowe oznaczają również oszczędności samej energii. Ogrzewamy wyłącznie te pomieszczenia, z których korzystamy, na poziomie temperatury, jakiej potrzebujemy. Zużywamy zdecydowanie mniej paliwa. Takie działania w prosty sposób przekładają się na ochronę środowiska naturalnego. Zarządzanie ogrzewaniem przez Internet pozwala także zaoszczędzić nasz czas. Zmian w systemie grzewczym dokonamy stojąc w korku czy w sklepowej kolejce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Inteligentna automatyka w sklepie sterownikitech.pl

Współczesne budownictwo coraz bardziej zmierza w kierunku budynków inteligentnych. Dzięki specjalnym urządzeniom zintegrowanym w całe systemy możemy sprawnie zarządzać swoim domem, kontrolując niemal każdy element od ogrzewania, przez wentylację i klimatyzację, systemy bezpieczeństwa i ochrony, po oświetlenie. Chodzi zwiększenie komfortu domowników, ale również efektywniejsze wykorzystanie istniejących instalacji, a co za […]