Po co w firmie system kontroli dostępu?

zelt

Jeśli chodzi o utrzymanie bezpieczeństwa firmy i pracowników, kontrola dostępu do obiektów jest najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania wejściu do firmy nieupoważnionym odwiedzającym, ograniczania dostępu niektórych pracowników do obszarów wrażliwych i zarządzania dostępem pracowników. Zamiast oferować każdemu pracownikowi zestaw kluczy do swojej firmy, możesz zastosować odpowiedni system kontroli dostępu do drzwi, umożliwiając pracownikom dostęp do firmy przy użyciu specjalistycznych narzędzi uwierzytelniających, takich jak karta chipowa, służąca do odblokowania drzwi. Możesz określić właściwy poziom bezpieczeństwa i znaleźć równowagę pomiędzy bezpieczeństwem i wygodą dla Ciebie oraz Twoich pracowników. Dzięki bezpieczeństwu kontroli dostępu wiesz, kto wchodzi do Twojej firmy, kiedy i z którego wejścia korzysta. Jakie funkcje systemu kontroli dostępu są najważniejsze?

Bezpieczeństwo: dbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników i firmy
Bezpieczeństwo powinno być najważniejszym czynnikiem przy wyborze systemu kontroli dostępu. Usługi oparte na przestarzałych technologiach lub nieposiadające kluczowych funkcji bezpieczeństwa takich, jak tryby blokowania i alarmy, nie powinny być w ogóle brane przez nas pod uwagę. Czytniki do drzwi i narzędzia uwierzytelniające występują w wielu rodzajach, ale najlepsze są czytniki z własną pamięcią i procesorami przetwarzania danych oraz karty oparte o jakąś formę szyfrowania.

Same czytniki dostępu do drzwi powinny być fizycznie zabezpieczone specjalnymi śrubami, a przewody powinny być schowane i właściwie zabezpieczone. Niektóre czytniki mają nawet alarmy antysabotażowe, które wyłączają się, gdy urządzenia zostaną fizycznie zmienione lub usunięte. Alarmy przy drzwiach mogą też ostrzegać, gdy wybrane drzwi są zbyt długo otwarte.

Najważniejsze protokoły bezpieczeństwa obejmują alarmy dotyczące pożaru i tlenku węgla, a także alarmy włamaniowe. W nagłych przypadkach powinniśmy być w stanie dostosować scenariusze blokowania, tak programując system, aby automatycznie otwierał i blokował wybrane drzwi w określonych sytuacjach. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie dodatkowych funkcji bezpieczeństwa z systemami kontroli dostępu.

Raportowanie i administrowanie: zarządzaj systemem zgodnie z oczekiwaniami
Szczegółowy interfejs raportowania pozwala obserwować ruchy pracowników w całym budynku, kontrolując, kto wchodzi, kiedy i których drzwi użył. Najlepsze oprogramowanie do kontroli dostępu integruje się z kamerami monitorującymi, rejestrując przypadki, w których pracownik korzystał z poświadczeń w celu otwarcia drzwi. Te zapisy są przydatne podczas badania podejrzanej aktywności pracowników. Najlepsze systemy mogą przechowywać te rekordy przez czas nieokreślony, więc możesz wrócić do dowolnej daty i sprawdzić historię zdarzeń. Jest to niezwykle przydatne, jeśli musisz przeprowadzić audyt bezpieczeństwa lub dochodzenie dotyczące zdarzenia, które miało miejsce w Twojej firmie.

Jeśli często bywasz daleko od swojej firmy, zdecyduj się na usługi pozwalające zarządzać kontrolą dostępu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Jeśli Twoja firma regularnie przyjmuje gości, Twój system powinien mieć opcje umożliwiające tymczasowy dostęp dla nich. Jeśli obawiasz się konieczności poświęcania zbyt dużej ilości czasu na monitorowanie systemu kontroli dostępu, niektóre firmy oferują zarządzanie monitorowaniem i bezpieczeństwem, dzięki czemu Ty możesz skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Rozprawiamy się z mitami na temat palenia w piecu

W wielu domach funkcjonują jeszcze stare, brzydkie kotły. Okazuje się jednak, że nawet w nich można palić bez dymu spowijającego nie tylko nasz, ale i wszystkie okoliczne domy. Gęsty, czarny dym wydobywający się z komina nie jest niczym dobrym, ani dla naszego środowiska naturalnego, a co za tym idzie również […]