Inteligentna automatyka w sklepie sterownikitech.pl

zelt

Współczesne budownictwo coraz bardziej zmierza w kierunku budynków inteligentnych. Dzięki specjalnym urządzeniom zintegrowanym w całe systemy możemy sprawnie zarządzać swoim domem, kontrolując niemal każdy element od ogrzewania, przez wentylację i klimatyzację, systemy bezpieczeństwa i ochrony, po oświetlenie. Chodzi zwiększenie komfortu domowników, ale również efektywniejsze wykorzystanie istniejących instalacji, a co za tym idzie, spore oszczędności. Przyjrzyjmy się bliżej kilku ciekawym rozwiązaniom ze sklepu sterownikitech.pl, które znajdują się w dziale inteligentna automatyka.

Czujnik Flood Sensor FGFS-101 firmy Fibaro
Zalanie mieszkania czy domu, nawet, jeśli chodzi o jedno pomieszczenie np. łazienkę, nie jest niczym przyjemnym. Generuje mnóstwo problemów i pracy, którą trzeba włożyć w naprawienie powstałych szkód. Nie wspominając nawet o kosztach. Na szczęście istnieją urządzenia, które pomagają nam uniknąć tego typu sytuacji. Jednym z nich jest czujnik Flood Sensor FGFS-101 marki Fibaro. Jego zadaniem jest monitorowanie temperatury podłogi i informowanie domowników o zalaniu pomieszczenia. Warto go umieścić w miejscach szczególnie narażonych na zalanie, we wspomnianej już łazience, kuchni czy piwnicy. Ogromną zaletą urządzenia jest bezproblemowy montaż, choć słowo montaż jest w tym przypadku stosowane na wyrost. Czujnik kładziemy po prostu na podłodze w danym pomieszczeniu. Alarm dźwiękowy i sygnalizacja świetlna da nam znać o pojawieniu się wody.

Intercom Smart Video Doorbell firmy Fibaro
Ochrona domu przed intruzami dla wielu osób jest kwestią priorytetową. Z pewnością zainteresuje ich inteligentny i wielofunkcyjny wideodomofon marki Fibaro, prawdziwy strażnik domu. Umożliwia komunikację między osobą dzwoniącą a domownikiem znajdującym się w środku. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad dostępem do domu. Nie potrzebujemy już montować kamery przed wejściem. To urządzenie może ją zastąpić. Będziemy mogli obserwować, co dzieje się przed naszymi drzwiami wejściowymi z drugiego końca świata np. na wakacjach.

Czujnik Door / Window Sensor FGK-103
Czy zdarzyło wam się kiedyś wyjść do pracy i zostawić otwarte drzwi? Nawet najbardziej ostrożnym może przytrafić chwilowa nieuwaga. Przez cały dzień zastanawiamy się potem, czy ktoś właśnie nie wchodzi do naszego domu korzystając z okazji. Aby zapobiec takim sytuacjom stworzono czujnik Door / Window Sensor FGK-103, który działa na baterie. Jest bardzo prosty w montażu, a jednocześnie wyjątkowo skuteczny. Zasygnalizuje nam otwarte drzwi i okna. Przy okazji wygląda bardzo estetycznie, a szeroka gama kolorystyczna pozwala dobrać go tak, aby wtapiał się w tło.

Przycisk the Button FGPB-101-4
Marzy Wam się przycisk, który jednocześnie opuści wszystkie rolety albo zgasi światło we wszystkich pomieszczeniach? Teraz to możliwe. Proste rozwiązanie marki Fibaro za pomocą określonej liczby kliknięć lub przytrzymania go przez dłuższy czas wyzwoli określone reakcje, które możemy sami zdefiniować. To np. łatwy sposób na aktywowanie alarmu lub włączenie czy wyłączenie rozmaitych urządzeń. Umieścimy go w dowolnym miejscu i łatwością zmienimy jego położenie w zależności od potrzeb.

Czujnik CO Sensor Fibaro FGCD – 001
Prosty, ale skuteczny detektor czadu przyda się w każdym budynku. To urządzenie zaalarmuje nas, gdy stężenie tlenku węgla przekroczy bezpieczny dla nas poziom. Nasi domownicy będą mogli czuć się naprawdę bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Systemy odzyskiwania energii

Wiele z domowych instalacji umożliwia obecnie odzyskiwanie energii, co z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego jest niezwykle korzystne. Systemy odzyskiwania energii używane są między innymi w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Dzięki nim możemy uzyskać odpowiednią temperaturę pomieszczeń czy jakość powietrza, minimalnie wykorzystując źródła energii. Do najbardziej popularnych należą systemy […]