Czujniki gazu w ofercie sklepu sterownikitech.pl

zelt

Ulatniający się gaz może mieć bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Dodatkowo jest bardzo łatwopalny. Zapłon może spowodować nie tylko otwarty ogień, ale nawet zapalenie źródła światła. Jednak podstawowym problemem związanym z gazem jest możliwość zatrucia. Jak chronić się przed zbyt dużym stężeniem gazu w pomieszczeniach mieszkalnych? Najlepszym wyjściem są specjalne czujniki gazu. Z łatwością wykryją ulatniający się, niebezpieczny gaz. Poszukajmy ich w ofercie sklepu internetowego sterownikitech.pl.

Auraton MG 106
Ogromną zaletą tego czujnika jest mobilność. Jest to poręczne urządzenie przenośne, które możemy zastosować wszędzie, gdzie istnieje konieczność dokładnego określenia stężenia CO2. Zasilanie bateryjne umożliwia jego działanie nawet przy spadkach zasilania. Czytelny monitor nie tylko pokazuje nam minimalne i maksymalne stężenie CO2. Wyzwala również alarm w momencie przekroczenia określonego przez nas poziomu. Wykonuje łącznie 48 pomiarów na dobę, co daje nam bardzo dokładny obraz stanu powietrza w budynku. Uzyskane wyniki można wykorzystać do lepszego i efektywniejszego zarządzania systemem wentylacyjnym. Czujnik ten mierzy również temperaturę powietrza.

Czujnik CG8
Urządzenie marki Euroster to cały aktywny system wykrywania gazu. Do centralki podłączone są czujniki, które po wykryciu zagrożenia od razu przesyłają do niej sygnał. Centralka odcina wówczas dopływ gazu. Może ona współpracować z 8 czujnikami gazowymi. Jednak nie ma żadnego problemu, aby centralki połączyć szeregowo i objąć systemem cały budynek. Na bezpieczeństwo działania urządzenia CG 8 ma wpływ moduł awaryjnego zasilania. W przypadku braku prądu czujniki będą pracować jeszcze przez kilka godzin. W każdej chwili możemy wrócić do zaistniałych alarmów, które zapisują się w pamięci urządzenia.

Czujnik metanu firmy Euroster
Metan to bardzo podstępny gaz, który jest lżejszy od powietrza. Czujniki metanu należy, zatem umieszczać wysoko. Optymalna wysokość to około 30 cm od sufitu. Przy podwieszanych sufitach trzeba zainstalować czujniki również w przestrzeni podstropowej. Bardzo ważne jest, aby czujnik firmy Euroster został zamontowany w miejscu, gdzie nie będzie możliwe jego przypadkowe uszkodzenie. Nie instalujmy go w pobliżu urządzeń wyciągowych ani na zewnątrz. W zestawie znajdują się elementy filtrujące, które w warunkach domowych nie są wymagane. Zakłada się je np. w halach przemysłowych.

Sygnalizator Euroster
Zespół sygnalizacyjny firmy Euroster jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Po pierwsze w momencie wykrycia zagrożenia automatycznie odcina dopływ gazu i włącza wentylacje. Po drugie zaś ostrzega osoby znajdujące się w strefie zagrożenia. Wyposażony jest, bowiem w zespół sygnalizacyjny. Do ostrzegania używane są zarówno sygnały dźwiękowe, jak i wizualne (świetlne). Szczególnie pomocny jest w sytuacji zagrożenia bardzo głośny sygnał dźwiękowy, który dodatkowo jest modulowany. Usłyszymy go nawet przy sporym hałasie. Zespół sygnalizacyjny można podłączyć do dowolnej centralki gazowej tej samej marki.

Detektor czadu XC100D
To jeden z najbardziej polecanych czujników czadu na rynku. Sprawdzi się, gdy wentylacja naszego budynku jest bardzo szczelna i gdy używamy piecyka gazowego. Jednak nawet budynki niekorzystające z ogrzewania powodującego zagrożenie można wyposażyć w tego typu czujnik. Nasi sąsiedzi wciąż jeszcze mogą korzystać z urządzeń starego typu. Czujnik XC100D firmy Honeywell posiada bardzo długą żywotność za sprawą ogniwa elektrochemicznego własnej konstrukcji. Posłuży nam 7 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Oszczędny dom. Pasywny czy energooszczędny?

Wybór projektu domu nie należy do łatwych decyzji. Chcemy, żeby spełniał określone warunki wizualne, był funkcjonalny, a jednocześnie niedrogi w eksploatacji. Coraz popularniejsze stają się domy pasywne. To prawdziwa rewolucja w budownictwie zachodnioeuropejskim. W Polsce budownictwo pasywne wciąż jeszcze raczkuje. Polacy często nie dostrzegają różnicy między domami pasywnymi, a energooszczędnymi. […]